1. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia obchodzimy:

– w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;

– we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

– w środę – wspomnienie św. Kingi;

– w czwartek –  święto św. Jakuba Apostoła;

– w czwartek kierowcy i podróżujący czczą swojego patrona Św. Krzysztofa
z tej racji po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych

– w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny Rodziców NMP

2. W zakrystii u br. Cherubina można się zapisać na bezpłatną pielgrzymkę autokarową do Paradyża, która  wyruszy 6 sierpnia z parkingu przy ul. Narutowicza;

3. Staraniem Klasztoru udało się uzyskać pozwolenie na dalsze prace konserwatorskie naszej zabytkowej świątyni. W kolejnym, już trzecim etapie prac pragniemy odsłonić polichromię w północnej części nawy głównej kościoła, czyli okolice chóru organowego. Całkowita cena tych prac opiewa na sumę 282 900 zł. W wyniku działań podjętych przez Klasztor udało się na ten cel pozyskać dotacje: z Urzędu Marszałkowskiego 85 000 zł, od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 70 000 zł i z Urzędu Miasta Piotrkowa – 40 000 zł co dało sumę 195 000 zł. Do realizacji całego zadania potrzebujemy jeszcze 87 900 zł. Prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe tych prac, które mają na celu przywrócenie pierwotnej, czyli barokowej malatury naszego kościoła. Przewidywane zakończenie tych prac w grudniu br. Za wszelkie dobro i wsparcie z serca dziękujemy.

4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje imieniny, urodziny lub jubileusze składamy serdeczne życzenia Pokoju i Dobra oraz polecamy ich opiece Matki Bożej Piotrkowskiej.