1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

Pt – wsp. Św. Łucji

Sob – wsp. Św. Jana od Krzyża

Dzisiaj z racji uroczystości tradycyjna procesja eucharystyczna o godz. 18.30. Od jutra i przez całą oktawę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce zakończenie oktawy.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i dziewczęta do noszenia poduszek. Dzisiaj zbiórka w sali św. Klary  godz. 18.10.

2.  Roraty w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do soboty       o godz. 7.00 rano.

3. W przyszłą niedzielę – 15 grudnia – rozpoczną się w naszej świątyni rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Oprócz nauk ogólnych w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wygłoszona nauka stanowa dla wdów i wdowców dotycząca życia chrześcijańskiego w stanie wdowieństwa. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jezuita z Łodzi. Serdecznie wszystkich zapraszamy

4. W zakrystii są do nabycia: opłatki, świece caritas i sianko na stół wigilijny.

5. Ojcowie Jezuici i wspólnota „Nazaret” zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 10 grudnia o godz. 18.30.

6. W zakrystii są prowadzone zapisy na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na jasełka, które będą tradycyjnie wystawiane przez kleryków w dniu 25 stycznia 2020 r.

7. Dzisiaj przed naszym kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar pieniężnych dla trzyletniego Krystiana Pełka z Przygłowa. Chłopiec zmaga się z ciężką chorobą nowotworową, obecnie poddawany jest chemioterapii, a następnie będzie musiał przejść bardzo kosztowną terapię, aby móc się rozwijać. Niestety koszty terapii przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego bliscy Krystianka zwracają się ogromną prośbą o pomoc i wsparcie.

8. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik.
Zachęcamy wszystkich do modlitwy od godziny 12:00 czy to w Kościele lub w domu
.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.