Przeżywamy drugą niedzielę zwykłą, według zwyczaju w Polsce, jest to nadal czas kolędowy, także szopki i choinki mogą pozostać w naszych domach i kościołach do dnia 2 lutego; naszą ruchomą szopkę możemy zwiedzać codziennie od godz. 600 do godz. 1900 – zapraszamy nie tylko dzieci, ale całe rodziny, przypominając jednocześnie o zachowaniu odpowiednich odległości między sobą.

Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która odbywa się w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – o godz. 1825 w kaplicy adoracyjnej.

Bracia klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej informują, że w tym roku, z powodu zaistniałej sytuacji epidemicznej, nie będzie możliwości obejrzenia Jasełek – tak jak to było zawsze – w auli kalwaryjskiego WSD. Premierę Misterium bożonarodzeniowego, pt. „Z Maryją do Betlejem” będzie można obejrzeć na stronie internetowej: bernardyni.pl/jaselka2021 w sobotę 23 stycznia 2021 roku o godz. 1900.

* * *

Stowarzyszenie Pomocników Oratorium im. Św. Antoniego w Piotrkowie Trybunalskim zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% w rozliczeniu rocznym za 2020 r. dla naszych podopiecznych ze Świetlicy Oratorium prowadzonej przy Klasztorze OO. Bernardynów. Numer KRS jest dostępny na kartkach, ulotkach i plakatach przy wyjściu z Klasztoru i w gablocie Stowarzyszenia. W imieniu najmłodszych oraz opiekunów składamy serdeczne Bóg zapłać!

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.