Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych, porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, natomiast jutro we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych porządek mszy świętych jak w dni powszednie, oraz dodatkowo o godz. 1000 i 1600.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Dziś i jutro, o godz. 1815 odprawimy nabożeństwo z procesją do pięciu ołtarzy wyczytując część wypominek. Pozostałe wypominki odczytywać będziemy przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa wypominkowego odprawianego o godz. 1830, a następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana będzie msza święta na sposób gregoriański. Na ołtarzach bocznych umieszczone są karty na wypominki, które można jeszcze zabierać do domu, dla siebie lub dla swoich sąsiadów, czytelnie wypełnione oraz ofiary składamy w zakrystii.

We wtorek, podczas wieczornej mszy świętej modlić się będziemy w intencji o. Huberta w dzień jego imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i intencji naszego solenizanta.

Przez osiem pierwszych dni listopada, w Polsce, organizowana jest akcja: Różaniec do granic nieba. Odpowiadając na apel do modlitwy wynagradzającej, wspólnota zawierzonych Maryi zaprasza na różaniec, który odmawiany będzie w tych dniach pół godziny przed wieczornym nabożeństwem w kaplicy wieczystej adoracji. Przypominamy także, że przy tej kaplicy umieszczona jest skarbonka na msze święte za dusze w czyśćcu cierpiące, które systematycznie odprawiane są w naszym kościele.

Przez cały listopad możemy pod zwykłymi warunkami zyskiwać odpusty ofiarując je za naszych zmarłych.

Przypominamy, że w naszym kościele obowiązują zasady sanitarne czerwonej strefy:

  • w niedzielę, wejście do kościoła możliwe jest tylko przez główne drzwi;
  • na terenie kościoła oraz klasztornych korytarzy może przebywać jednocześnie 82 osoby, zachowując odpowiednie odległości między sobą;
  • jesteśmy zobowiązani do zachowania wszystkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni.

Jednocześnie informujemy, że abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji łódzkiej, zachęcił także wszystkich diecezjan do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń, pozostawiając także do wyboru przyjmowanie Komunii Świętej do ust.

Wszystkim dziękujemy za zrozumienie i okazywaną życzliwość względem klasztoru, dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, indywidualnie w zakrystii czy przekazywane na konto klasztorne. Wszystkich dobrodziejów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Piotrkowskiej podczas niedzielnej mszy świętej sprawowanej o godz. 600.

Na zakończenie, bo błogosławieństwie kończącym mszę świętą, wszyscy uklękniemy, aby śpiewem Suplikacji uprosić Boga, by oddalił od nas pandemię koronawirusa.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.