Dziś, w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii Świętej Wielkanocnej, do której zobowiązani jesteśmy przez przykazanie kościelne. Jutro, w poniedziałek o godz. 1815, zakończymy nabożeństwa majowe i weźmiemy udział w procesji eucharystycznej.

We wtorek, z racji liturgicznej uroczystości Matki Bożej Piotrkowskiej, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy odprawimy po mszy świętej sprawowanej o godz. 830, natomiast wieczorem o godz. 1830 odprawimy uroczyste nieszpory maryjne zakończone litanią do Serca Pana Jezusa a następnie msza święta sprawowana przy ołtarzu Matki Bożej.

W środę, litanię do Serca Pana Jezusa, odprawimy na zakończenie całodziennej adoracji w kaplicy adoracyjnej o godz 1845.

W czwartek, 3 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem mszy świętej o godz. 1130, która odprawiona będzie ok. godz. 1215; w tym dniu weźmiemy udział w procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się mszą świętą o godz. 1000, a następnie przejdziemy ulicami: Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza, gdzie przy naszym kościele zakończy się procesja. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie poszczególnych ołtarzy w porozumieniu z br. Zacheuszem oraz o wzięcie udziału w procesji niosąc baldachim, nagłośnienie, feretrony i sztandary; zapraszamy także orkiestrę, aby pomogła nam przeżyć naszą manifestację wiary oraz dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami. W czasie oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna będzie po wieczornej mszy świętej.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi; w pierwszą sobotę o godz. 1000 w kościele Serca Jezusowego rozpocznie się Męski Różaniec, który przejdzie ulicami miasta; natomiast o godz. 1800 , w naszym kościele rozpoczniemy modlitwę prowadzoną przez wspólnotę Zawierzonych Maryi a następnie msza święta wieczorna, która sprawowana będzie w ich intencji.

Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, w tym dniu podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1900 abp Grzegorz Ryś ogłosi nasz kościół sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, z racji pandemii msza święta sprawowana będzie na placu obok kościoła (od strony ul. Narutowicza, która w tym czasie zostanie wyłączona z ruchu samochodów); zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach mieszkańców Piotrkowa i okolic oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Piotrkowskiej. Czuwanie modlitewne rozpocznie się o godz. 1800. Z racji przygotowań do odpustu, po mszach świętych zbierane będą ofiary na przygotowanie uroczystości odpustowej, także na kwiaty do dekoracji kościoła i ołtarza polowego.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca msza święta w int. Żywego Różańca sprawowana będzie o godz. 1900, natomiast tajemnice różańcowe można wymieniać w zakrystii.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.