10.01 – ADORACJA ŻŁOBKA W KLASZTORZE

Wspólnota Zawierzonych Maryi wraz z o. Hubertem zapraszają na adorację Dzieciątka Jezus, którą odprawimy w naszym kościele po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1700.


6.01 – KOLĘDA W KLASZTORZE AD 2021

Tradycyjnie, w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w klasztorach bernardyńskich odbywa się Kolęda.Także w Piotrkowie Trybunalskim, popołudniu, gwardian klasztoru odwiedził wszystkich współbraci i pobłogosławił cele zakonne oraz złożył im życzenia.


6.01 – ORSZAK TRZECH KRÓLI W PIOTRKOWSKIM KLASZTORZE

W godzinach przedpołudniowych (6 stycznia 2021) do Kościoła OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim dotarł Orszak Trzech Króli.

Najpierw Kacper, Melchior i Baltazar oddali pokłon Dzieciątku i Jego Matce a następnie rozpoczęło się radosne kolędowanie które zakończyła uroczysta Eucharystia.


3.01 – PASTERZ ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ U MATKI BOŻEJ PIOTRKOWSKIEJ

W 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (3 stycznia 2021), Kościół i Klasztor OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim nawiedził Bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.

Hierarcha przewodniczył uroczystej mszy świętej o godz. 11.30 modląc się w int. dobrodziejów i nawiedzających kościół wiernych oraz ich rodzin.

Witając dostojnego Gościa, o. Micheasz Okoński OFM, gwardian klasztoru, wspomniał że na progu nowego roku, Pasterz Archidiecezji Łódzkiej przybywa, aby zawierzyć swoją posługę i Archidiecezję Łódzką – roku jubileuszowym 100 rocznicy powstania Archidiecezji – Matce Bożej Piotrkowskiej, która jest tak bardzo bliska sercu Biskupa, który pochodzi z piotrkowskiej ziemi.

W homilii Biskup przypomniał, że na początku wszystkiego było Słowo, które kierowane jest do wszystkich ludzi, Słowo, które jest początkiem wszystkiego co się stało.

We mszy świętej uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni, którzy jak w każdą niedzielę nawiedzają bernardyńską świątynię. Na zakończenie Gwardian klasztoru zawierzył Archidiecezję Łódzką i Bernardyńską Prowincję Matce Bożej Piotrkowskiej.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.