1.01 – PROCESJA KU CZCI IMIENIA JEZUS

W pierwszym dniu nowego roku, na zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego – w klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim – zakonnicy i wierni wzięli udział w procesji ku czci Imienia Jezus.

Przy pięciu ołtarzach, wierni wysłuchali fragmentów Ewangelii i oraz modlili się przyzywając Imienia Jezus.


31.12 – Zakończenie RP 2020 u Matki Bożej Piotrkowskiej

W ostatnim dniu RP 2020 wspólnota klasztoru oraz wierni zgromadzili się na wspólnym dziękczynieniu za miniony rok. Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM, gwardian klasztoru.

W czasie homilii, podsumowując 2020 rok, celebrans nawiązał do trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz zachęcił do powrotu do Eucharystii, która daje życie, zachowując jednocześnie obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa. Rozważanie zakończyło podziękowanie:

„Dziękuję, że to wy zostawiają tutaj swoje ofiary, czy wpłacacie bezpośrednio na konto, dziękuję naszym ojcom, którzy wyjeżdżają na rekolekcje, głoszą kazania, przyjmują zastępstwa. Dobrze, że są także dobrodzieje, którzy wspomagają nas finansowo. (…) Dziękuję za każdy gest waszej dobroci.(…) Dziękuję Wam za każdy przyniesiony bochen chleba, upieczone ciasto, przekazane dary czy codzienną zwykłą pomoc; dziękujemy naszym współpracownikom; dziękuję za pomoc przy remontach, porządkach i przy okazji powstawania różnych dekoracji.”

Po mszy świętej rozpoczęło się nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.