Cudowny obraz Matki Bożej Piotrkowskiej

Był 7 października 1571 roku. Na południowy zachód od Lepanto zebrały się po dwie setki okrętów Imperium osmańskiego i Ligi Świętej. Stoczyły ze sobą jedną z bardziej krwawych bitew morskich w historii. Zwycięstwo flotylli chrześcijańskiej papież Pius V przypisał modlitwie różańcowej i ustanowił święto Matki Bożej Różańcowej.

Maryjny charakter października podkreślił w 1885 roku papież Leon XIII, wzywając do codziennego – właśnie w tym miesiącu – odmawiania różańca. Zresztą Ojciec Święty Leon XIII zasłużył na miano “papieża różańcowego” – choćby dlatego, że wydał aż 12 encyklik różańcowych.

Do upowszechnienia modlitwy różańcowej przyczyniły się też objawienia fatimskie. 13 października 1917 roku Matka Boża ukazała się dzieciom z różańcem w dłoni. Poprosiła o przygotowanie ludzkości do zwycięstwa nad szatanem właśnie za pomocą różańca.(źródło:deon.pl)

Każdy z nas odwiedzając naszą świątynię będzie mógł oddać Maryi wszystkie swoje troski, problemy i dziękczynienia podczas nowenny do Pani Piotrkowskiej po Mszy Świętej o godzinie 8:30 oraz podczas nabożeństwa różańcowego o godzinie 18:30.

Jak zawsze zachęcamy do wysyłania swoich próśb i podziękowań przez naszą Księgę Intencji, natomiast intencję Eucharystii do Pani Piotrkowskiej można złożyć w zakrystii u br. Cherubina przed godziną 19:00.

Dziś pragniemy dodać ostanie informację na temat konserwacji cudownego obrazu Pani Piotrkowskiej.

W odniesieniu do podobrazia zaniechano wykonania nowej konstrukcji nośnej, zmieniono tylko jego przymocowanie do płyty drewnianej. Usunięto wkręty ze wszystkich krawędzi, pozostawiając je tylko na krawędzi górnej.

Pozostałe boki obrazu umocowano haczykami wkręconymi do deski poza obrysem blachy. Dzięki temu podobrazie stało się niezależne od zmian rozszerzalności liniowej drewnianej płyty. W dolnym prawym narożniku obrazu brakowało blachy. Dla zachowania pełnego kształtu wizerunku przyklejono żywicą epoksydową nowy fragment uzupełniający z blachy mosiężnej.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.