W ostatnią niedzielę, 1 grudnia rozpoczęliśmy czas Adwentu oraz nowy rok liturgiczny. Jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, który przyjdzie na świat, aby go zbawić. Jednak główną postacią Adwentu jest Maryja.

Cudowny obraz Matki Bożej Piotrkowskiej

Maryja towarzyszy nam w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Również w tym okresie obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wspominamy Zwiastowanie i Nawiedzenie oraz gromadzimy się na Mszach Świętych roratnich, które odprawiane są ku Jej czci, w naszym klasztorze są one o godzinie 7:00.

Czemu powinniśmy skupić i wzorować się na Matce Bożej?

Ewangelia św. Łukasza przedstawia nam dziewczynę z Nazaretu, małej miejscowości w Galilei, na peryferiach imperium rzymskiego, a także na peryferiach Izraela. Mimo to na nią skierowało się spojrzenie Pana, który ją wybrał, aby stała się Matką Jego Syna. W perspektywie tego macierzyństwa, Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego, to znaczy tego zerwania jedności z Bogiem, z innymi i ze stworzeniem, które rani głęboko każdego człowieka. Ale ta rana została uprzednio uzdrowiona w Matce Tego, który przyszedł, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu. Niepokalana jest wpisana w Boży plan; jest owocem miłości Boga, zbawiającego świat.

Papież Franciszek na Anioł Pański 8 grudnia 2013.

Z tej racji serdecznie zachęcamy do wysyłania swoich próśb i podziękowań przez naszą Księgę Intencji, natomiast intencję Eucharystii do Pani Piotrkowskiej można złożyć w zakrystii przed godziną 19:00. Nasze prośby wołania i dziękczynienia będą wyczytane jak zawsze podczas nowenny po Mszach Świętych o godzinie 8:30 i 19:00.

Czemu warto prosić nieustannie Matkę Bożą o potrzebne łaski zwłaszcza w okresie gdy była w stanie błogosławionym?

Pragniemy przypomnieć cud Pani Piotrkowskiej, który wydarzył się w okresie Adwentu dokładnie 8 grudnia spełniło się wołanie szlachcica.

Podczas zjazdów szlacheckich w XVII wieku do Piotrkowa przybywali dostojni goście królewscy. Jednym z nich był szlachcic niewidomy od urodzenia. Za każdym razem składał ofiarę na Mszę Święta z prośbą, aby mógł zobaczyć świat przed śmiercią. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiono kolejną Eucharystie w tej intencji. Pani Piotrkowska otworzyła mu oczy, aby mógł bezpiecznie powrócić do swojego domu po tej uroczystości, gdzie po paru dniach od powrotu zmarł.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.