Kolejny wtorek przed nami gdzie znów możemy oddać cześć świętemu z Padwy w naszej świątyni podczas nabożeństw do patrona ludzi ubogich oraz zagubionych po mszach o godzinach: 8:30 i 19:00.

Święty Antoni był znany, jako obrońca biednych. Dzisiaj wiele kościołów prowadzi zbiórkę, na rzecz biednych nazywaną: „Chlebem św. Antoniego”. Również w naszej świątyni możemy złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona jest zawsze na jedzenie dla dzieci z Oratorium św. Antoniego znajdującego się przy naszym klasztorze .

Czemu ,,chleb św. Antoniego” ? Ma to swoje korzenie w jednym z kolejnych cudów dokonanych przez tegoż świętego:

Dwudziestomiesięczny chłopiec, bawiąc się w domu, wpadł do misy z wodą. Zrozpaczona matka zaczęła krzyczeć i wyjmować ciało nieżyjącego już chłopca z wody. Tuliła go do siebie i prosiła świętego Antoniego, by przywrócił jej syna do życia, a ona w zamian ofiaruje biednym tyle pszennej mąki ile waży chłopiec. Chłopiec ożył. Tak powstał chleb świętego Antoniego. 13 czerwca w Lizbonie, w kościele pod jego wezwaniem, rozdaje się małe chlebki. W zamian za chlebek składa się dobrowolną ofiarę, kwota w ten sposób zebrana przeznaczona jest na biednych.
Chlebki te zawsze wyglądają tak samo, nie tracą koloru, nie psują się. Wiele osób przechowuje je w domu, w miejscu, gdzie przechowuje się żywność, wierząc, że w domu nie zabraknie jedzenia.