Nabożeństwa poświęcone Najświętszej Maryii Pannie są wyjątkową okazją, by zawierzyć Matce Bożej własne sprawy, ukazać zasupłane problemy, a nawet złożyć u Jej stóp całą swoją niedolę.

Cudowny obraz Matki Bożej Piotrkowskiej

Z tej racji zachęcamy do wysyłania swoich próśb i podziękowań przez naszą Księgę Intencji, zostaną one wyczytane podczas nowenny do Pani Piotrkowskiej, po Mszach Świętych o godzinie 8:30 i 19:00, natomiast intencję Eucharystii do Pani Piotrkowskiej można złożyć w zakrystii przed godziną 19:00.

Ona z matczyną miłością i zatroskaniem przedstawia je swojemu Synowi i Jego Ojcu, by wyjednać łaskę i miłosierdzie, które przez Nią spływają na tego, kto Jej zaufał. Matka Boska jest najpewniejszą drogą ich otrzymania.

O co Maryja troszczy się dla nas i w czym najbardziej nam pomaga? 

Przychodzi nam z pomocą w różnorakich naszych potrzebach związanych z życiem ziemskim, wstawiając się za nami u Jezusa wyprasza dla nas potrzebne dary i łaski. Najbardziej jednak pomaga nam w uzyskaniu największego skarbu, jaki człowiek może osiągnąć, tj. skarbu życia wiecznego w niebie. Maryi najbardziej zależy na tym, aby każdy z nas nie zmarnował łask, jakie Jezus wysłużył nam poprzez mękę i śmierć na krzyżu, lecz byśmy ich owoce jak najlepiej spożytkowali, gromadząc sobie niezniszczalny skarb w niebie.

Do mamy można mieć zawsze zaufanie, wiedząc, że kto jak kto, ale mama nigdy nie odmówi pomocy swojemu dziecku. 

Skoro w stosunku do naszych ziemskich matek mamy tyle zaufania i wręcz pewności, że życie by poświeciły dla swego dziecka, to tym bardziej możemy mieć takie zaufanie do Maryi, w której ręce Bóg złożył życie swego jednorodzonego Syna. Skoro Bóg zadecydował, że w Jej objęciach małe Dziecię Jezus będzie bezpieczne, także nasz los, trudne życiowe sprawy, bolączki, ale również radości, nadzieje i plany na przyszłość – możemy złożyć w Jej matczyne ręce. Wspaniale odzwierciedla to ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na której Dziecię Jezus podtrzymywane przez Maryję, uzyskuje wsparcie w trudnym momencie zmierzenia się z wizją, mającej nastąpić w przyszłości męki krzyżowej.

Źródła:http://www.slowo.redemptor.pl

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.