W ubiegły czwartek,13 czerwca obchodziliśmy odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Każda Msza Św. cieszyła się dużą frekwencja, mimo, że był to dzień powszedni.

Jak co roku o godzinie 16:00 Eucharystii w intencji wszystkich dzieci zamieszkujące nasze miasto- Piotrków Trybunalski przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski, który poświęcił lilie oraz pobłogosławił wszystkie dzieci. Dlatego zapraszamy do zobaczenia galerii z tej właśnie Mszy Św.

Pragniemy również zachęcić do lektury cudów o świętym z Padwy. Zachęcamy również do uczestnictwa w mszach o godzinach: 8:30 i 19:00, po których odbędzie się cotygodniowe nabożeństwo do patrona rzeczy zgubionych.

Dziś pragniemy podkreślić jak ważna dla Antoniego była Eucharystia, która była dla niego wytchnieniem i najlepszym momentem na rozmowę z Panem Jezusem. Było to dla niego najważniejsze i nawet gdy wydawało się, że nie może uczestniczyć we Mszy Świętej, Chrystus okazywał łaskę.

Otwarte mury
Gdy przebywał w klasztorze Świętego Krzyża w Coimbrze, poza obowiązkiem nauki i modlitwy, Ferdynand musiał wykonywać pewne prace: zmywał, odkurzał, sprzątał. Pewnego dnia był zajęty jedną z tych przykrych czynności w pomieszczeniu przyległym do kościoła, dlatego nie mógł uczestniczyć we Mszy świętej, chociaż gorąco tego pragnął. Otóż w chwili podniesienia rozwarły się ściany kościoła i Ferdynand mógł zobaczyć ołtarz i uklęknąć, by uczcić Najświętszy Sakrament.