Przed nami kolejna okazja, aby w szczególny sposób zawierzyć nasze intencje, prośby i podziękowania Pani Piotrkowskiej. Szczególna nowenna do Matki Bożej już jutro, jak w każdą środę po Mszach Świętych o godzinach 8:30 i 19:00 podczas, której każdy z nas będzie mógł doznać potrzebnych łask. Tak jak każdego dnia.

Serdecznie zapraszamy do wysyłania swoich intencji do Maryi za pomocą naszej Księgi Intencji.

Matka i Królowa.

Po raz kolejny pragniemy skupić uwagę na ważnym elemencie każdej królowej, czyli koronie. Jaka jest ich symbolika na czułym wizerunku Pani Pocieszenia?

Ma ona podkreślać promowany przez franciszkanów maryjny tytuł Królowej Zakonu Serafickiego. Najczytelniejszym tego wyrazem są wyobrażenia Serafinów występujących w obu koronach oraz zdobiące koronę Dzieciątka Jezus glorie promieniste z motywami franciszkańskimi: godłem Zakonu, krzyżem jerozolimskim, hierogramem Imienia Jezus. Motywy roślinne – lilie i akanty – zgodnie z tradycją ikonograficzną, symbolizują dziewiczą czystość i duchowe piękno. W koronie Maryi trzej Serafini podtrzymują skrzydłami trzy gwiazdy oznaczające potrójne dziedzictwo Matki Boga: przed poczęciem, przy poczęciu i po poczęciu Syna Bożego. W koronie dzieciątka, Serafini zamiast gwiazd ukazują trzy glorie z emblematami Zakonu.W glorii centralnej motyw IHS -umiłowany i promowany przez św. Bernardyna ze Sieny i jego naśladowców -wielkich czcicieli Imienia Jezus.

Powtarzająca się wiele razy liczba trzy również ma znaczenie symboliczne. Wskazuje na udział trzech Osób Najświętszej Trójcy w dziele zbawienia oraz na głęboką relacje Maryi z każdą z Osób Boskich.Korony zamknięte gałązkami akantów, wieńczą krzyże zatknięte na kulach symbolizujących glob ziemski. Złoty ornament podszyty jest purpurą oznaczającą Boską i królewską godność.