Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy adwent. W naszym kościele podczas mszy świętej roratnej sprawowanej od poniedziałku do soboty o godz. 600 przygotowywać się będziemy do obchodzenia pamiątki Narodzin Zbawiciela. Roraty rozpoczynać się będą śpiewem antyfony Rorate coeli o godz. 555, następnie odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej Piotrkowskiej i msza święta z kazaniem; zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy, aby na roraty przynieść ze sobą lampiony.

Dziś także rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiać będziemy po roratach.

W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja, apostoła; w pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych – zwłaszcza do naszej bernardyńskiej prowincji; w pierwszy piątek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy o godz. 1840 nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, natomiast w pierwszą sobotę – razem ze wspólnotą zawierzonych – oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 1800.

W naszej zakrystii można zaopatrzyć się w świece przygotowane przez Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, stanowczo zaprzestańmy kupowania opłatków w sklepach i marketach, niech to będą opłatki pobłogosławione w kościele, jako znak jedności z całym Kościołem. 

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

W ubiegłą niedzielę, w godzinach wieczornych odszedł do Pana nasz Współbrat o. Gabriel Kudzia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie uroczystości pogrzebowych oraz za zamówione msze święte; ojca Gabriela polećmy Miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie…

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.