W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do obchodzenia Świąt Wielkanocnych.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do modlitwy: od poniedziałku do soboty, w kaplicy adoracyjnej, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem a następnie o godz. 1830 rozważana jest w kościele droga krzyżowa; gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1130.

W piątek, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 830 modlić się będziemy za naszych zmarłych: kartki z wypominkami i ofiary składamy do skarbony z Dzieciątkiem Jezus, natomiast przy kaplicy adoracyjnej można składać ofiary na msze święte za dusze w czyśćcu cierpiące, które systematycznie sprawowane są w naszym klasztorze. Za naszych zmarłych modlimy się także w niedziele, podczas nabożeństwa wypominkowego rozpoczynającego się o godz. 1100.

Przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Wielki Post to także okazja do jałmużny, którą możemy składać do skarbonek przy wyjściach z kościoła; ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

Stowarzyszenie Pomocników Oratorium im. Św. Antoniego w Piotrkowie Trybunalskim zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% w rozliczeniu rocznym za 2020 r. dla podopiecznych ze Świetlicy Oratorium prowadzonej przy naszym klasztorze. Numer KRS jest dostępny w gablocie Stowarzyszenia i przygotowanych ulotkach.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.