W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do modlitwy: od poniedziałku do soboty, w kaplicy adoracyjnej, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem a następnie o godz. 1830 rozważana jest w kościele droga krzyżowa; gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1130.

W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii, modlić się będziemy w intencji powołanych oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; w pierwszy piątek uczcimy Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę, oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny: o godz. 1800 – różaniec, następnie droga krzyżowa i wieczorna Eucharystia w int. Wspólnoty Zawierzonych Maryi.

Za tydzień, w niedzielę podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1000 modlić się będziemy w int. Wspólnoty Żywego Różańca.

Przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Wielki Post to także okazja do jałmużny, którą możemy składać do skarbonek przy wyjściach z kościoła; ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

Obok ołtarza Matki Bożej została umieszczona skarbonka na podziękowania i prośby do Matki Bożej Piotrkowskiej, zachęcamy, aby na kartkach zapisywać swoje intencje, które będą odczytywane podczas nowenny odprawianej w środy po mszy świętej wieczornej.

Już dziś zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w naszym kościele w niedzielę, 14 marca br.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.