Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszych ojców posługujących na misjach oraz za wszystkie ofiary składane w ciągu roku do puszki na cele misyjne.

Przypominamy, że w naszym kościele, nabożeństwa różańcowe odprawiamy w październiku o godz. 1830.

W czwartek wspominać będziemy św. Jana Pawła II, papieża, natomiast w piątek obchodzić będziemy święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej bernardyńskiej Prowincji.

Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła, z tej racji, po mszy świętej sprawowanej o godz. 1130 odprawimy adorację Najśw. Sakramentu.

Na ołtarzach bocznych umieszczone zostały karty na wypominki, które można zabrać do domu, dla siebie lub dla swoich sąsiadów, czytelnie wypełnione oraz ofiary składamy w zakrystii. Za naszych zmarłych modlić się będziemy w listopadzie podczas nabożeństwa wypominkowego, które odprawiać będziemy o godz. 1830 i sprawując mszę świętą za zmarłych na sposób gregoriański o godz. 1900.

Zgodnie z rozporządzeniem wprowadzającym nowe obostrzenia, od 17 października 2020 roku, także w naszym kościele obowiązują nowe zasady sanitarne czerwonej strefy:

w niedzielę, wejście do kościoła możliwe jest tylko przez główne drzwi;

na terenie kościoła oraz klasztornych korytarzy może przebywać jednocześnie 82 osoby, zachowując odpowiednie odległości między sobą;

jesteśmy zobowiązani do zachowania wszystkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni.

Jednocześnie informujemy, że abp Grzegorz Ryś udzielił dyspensy (która trwa do 15 listopada br.) od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji łódzkiej.

Wszystkim dziękujemy za zrozumienie i okazywaną życzliwość a także za ofiary składane na konto klasztorne. Wszystkich dobrodziejów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Piotrkowskiej podczas niedzielnej mszy świętej sprawowanej o godz. 600.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.