1. Dziś, w 3. Niedzielę Wielkanocną, rozpoczynamy Tydzień Biblijny; zachęcamy do codziennej lektury Pisma świętego, zarówno indywidualnie jak i wspólnie, w rodzinach.
  2. We wtorek, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zachęcamy, aby do skarbonki św. Antoniego składać podziękowania i prośby, które odczytywane będą podczas wieczornego, wtorkowego nabożeństwa.
  3. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; w tym dniu porządek mszy świętych jak w dni powszednie, a racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, chcemy okazać miłosierdzie siostrom Bernardynkom z Łowicza, które są siostrami klauzurowymi i utrzymują się z pracy własnej oraz dzięki dobrodziejom, którzy wspierają je materialnie. Wśród codziennych zajęć i obowiązków zajmują się m.in. wypiekiem hostii i komunikantów używanych podczas Mszy świętych oraz opłatków wigilijnych. Po wycięciu opłatków wigilijnych pozostają paski, bardzo lubiane przez dzieci, ale też i przez dorosłych. Maszyny służące do wypieku opłatków wymagają generalnego remontu, stąd siostry postanowiły podzielić się z nami owocami swojej pracy. W naszej zakrystii są do nabycia ścinki z opłatków a złożona przy tej okazji ofiara zostanie w całości przekazana siostrom na remont maszyn opłatkowych.
    * * *
    Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.