W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do modlitwy: od poniedziałku do soboty, w kaplicy adoracyjnej, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem a następnie o godz. 1830 rozważana jest w kościele droga krzyżowa; gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1130.

W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiać będziemy po wieczornej mszy świętej.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, przed IV Niedzielą Wielkiego Postu przeżywane jest nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Decyzją Metropolity Łódzkiego, w naszym mieście, nabożeństwo odbędzie się w kościele akademickim Panien Dominikanek w najbliższy piątek o godz. 2000 i zakończy się o godz. 2300 oraz w sobotę od godz. 900 i zakończy się Eucharystią o godz. 1700 – zapraszamy w tym czasie do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i przedświątecznej spowiedzi.

W sobotę podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1900 modlić się będziemy w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, natomiast za tydzień, w niedzielę, o godz. 830 w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Za tydzień, w niedzielę, rozpoczniemy w naszym kościele rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Tarsycjusz Bukowski OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Wielki Post to także okazja do jałmużny, którą możemy składać do skarbonek przy wyjściach z kościoła; ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

Obok ołtarza Matki Bożej została umieszczona skarbonka na podziękowania i prośby do Matki Bożej Piotrkowskiej, zachęcamy, aby na kartkach zapisywać swoje intencje, które będą odczytywane podczas nowenny odprawianej w środy po mszy świętej wieczornej.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.