Trwamy w listopadowej modlitwie za naszych zmarłych, nabożeństwo wypominkowe odprawiamy o godz. 1830, a następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana jest msza święta na sposób gregoriański.

Dziś podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1600, razem z wdowami i wdowcami, modlić się będziemy w intencji chorych oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Dziś także wspominamy św. Dydaka, patrona braci zakonnych, z tej racji, jutro podczas wieczornej mszy świętej sprawowanej o godz. 1900 modlić się będziemy w intencji naszego brata Zacheusza. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która zakończy rok liturgiczny, z tej racji po mszy świętej sprawowanej o godz. 1130 odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu z dziękczynnym Te Deum. Od przyszłej niedzieli, w zakrystii, będzie można nabywać opłatki na wigilijny stół.

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Dziękujemy za ofiary, które w tym tygodniu zostały złożone na nowe drzwi; dziękujemy za ofiary składane na tacę, indywidualnie w zakrystii czy przekazywane na konto klasztorne. Wszystkich dobrodziejów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Piotrkowskiej podczas niedzielnej mszy świętej sprawowanej o godz. 600, dziękujemy za zrozumienie i okazywaną życzliwość względem naszej wspólnoty zakonnej, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.