Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończymy rok liturgiczny, z tej racji po mszy świętej sprawowanej o godz. 1130 odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu z dziękczynnym Te Deum. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, już dziś zapraszamy na tradycyjne roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie adwentu o godz. 555.

Trwamy w listopadowej modlitwie za naszych zmarłych, nabożeństwo wypominkowe odprawiamy o godz. 1830, a następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana jest msza święta na sposób gregoriański.

W naszej zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, stanowczo zaprzestańmy kupowania opłatków w sklepach i marketach, niech to będą opłatki pobłogosławione w kościele, jako znak jedności z całym Kościołem. 

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, indywidualnie w zakrystii czy przekazywane na konto klasztorne. Wszystkich dobrodziejów polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Piotrkowskiej podczas niedzielnej mszy świętej sprawowanej o godz. 600, dziękujemy za zrozumienie i okazywaną życzliwość względem naszej wspólnoty zakonnej, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.