Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Każdego dnia rozpoczętego tygodnia, wspierać będziemy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlić o dar nowych, świętych powołań, zwłaszcza do naszej bernardyńskiej Prowincji. Przy tej okazji przypominamy, że nasz Zakon przyjmuje kandydatów na ojców i braci zakonnych, więcej informacji można uzyskać w zakrystii.

We wtorek, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zachęcamy, aby do skarbonki św. Antoniego składać podziękowania i prośby, które odczytywane będą podczas wieczornego, wtorkowego nabożeństwa.

W piątek podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 8:30 modlić się będziemy za zmarłych, wypominki i ofiary można składać do skarbonki obok ołtarza św. Franciszka z Asyżu; natomiast wieczorem, o godz. 1815, rozpoczniemy nabożeństwa majowe i weźmiemy udział w procesji eucharystycznej; – przez cały miesiąc maj, nabożeństwa majowe, odprawiane będą o godz. 18:30; przed „majówką” – w kaplicy wieczystej adoracji – odmawiany będzie różaniec.

Jak w każdą, pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 1800, rozpocznie się modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (różaniec i nabożeństwo majowe), a następnie msza święta sprawowana, w int. Wspólnoty Zawierzonych Maryi.

Z tydzień, w niedzielę, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1000, modlić się będziemy w int. Wspólnoty Żywego Różańca, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.

Stowarzyszenie Pomocników Oratorium im. Św. Antoniego w Piotrkowie Trybunalskim zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% w rozliczeniu rocznym za 2020 r. dla podopiecznych ze Świetlicy Oratorium prowadzonej przy naszym klasztorze. Numer KRS jest dostępny w gablocie Stowarzyszenia i przygotowanych ulotkach.
W imieniu Sióstr Bernardynek z Łowicza składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary, które przed tygodniem zostały złożone na remont maszyn opłatkowych.
* * *
Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.