Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Tarsycjusz Bukowski z Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy na msze święte z naukami rekolekcyjnymi, które będą głoszone od poniedziałku do środy na mszach świętych o godz. 830 i 1900 – taca zbiera podczas tych mszy przeznaczona zostanie na potrzeby klasztoru, skąd przyjechał do nas o. Rekolekcjonista.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do modlitwy: od poniedziałku do soboty, w kaplicy adoracyjnej, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem a następnie o godz. 1830 rozważana jest w kościele droga krzyżowa; gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1130.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, który jest patronem naszej Archidiecezji, porządek mszy świętych w naszym kościele, jak w dni powszednie oraz dodatkowo o godz. 1500 modlić się będziemy razem z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa, natomiast za tydzień, w niedzielę, o godz. 1700 – w int. Wdów i Wdowców Konsekrowanych. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni Wielkiego Postu.

Wielki Post to okazja do jałmużny, którą możemy składać do skarbonek przy wyjściach z kościoła; ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

Obok ołtarza Matki Bożej została umieszczona skarbonka na podziękowania i prośby do Matki Bożej Piotrkowskiej, zachęcamy, aby na kartkach zapisywać swoje intencje, które będą odczytywane podczas nowenny odprawianej w środy po mszy świętej.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.