W poniedziałek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej, które sprawowane będą wg porządku niedzielnego, podczas nabożeństwa majowego, o godz. 1830, odnowimy śluby Jasnogórskie.
We wtorek, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zachęcamy, aby do skarbonki św. Antoniego składać podziękowania i prośby, które odczytywane będą podczas wieczornego, wtorkowego nabożeństwa.

W czwartek przeżywać będziemy wizytację prowincjalną, którą przeprowadzi w naszym klasztorze br. Samuel Portka, definitor naszej bernardyńskiej prowincji; zapraszamy wszystkie grupy apostolskie gromadzące się przy tym kościele oraz sympatyków kościoła i klasztoru na wieczorną mszę świętą, aby razem z Bratem Definitorem modlić się w int. naszej Wspólnoty zakonnej.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, z tej racji przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, z wyjątkiem najbliższego czwartku, gdzie spowiedź będzie tylko przed mszą świętą; natomiast od poniedziałku do soboty, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 18.00 wspólnym różańcem, a następnie odprawiane jest nabożeństwo majowe.

W sobotę, podczas wieczornej mszy świętej modlić się będziemy w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja, natomiast za tydzień, w niedzielę, o godz. 8.30, w intencji Wspólnoty Franciszkanów Świeckich.

Z radością pragniemy poinformować wszystkich nawiedzających nasz kościół, że podczas dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej (6 czerwca 2021 roku o godz. 1900), metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, ogłosi nasz kościół sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Od niepamiętnych czasów przybywający tu czciciele Matki Bożej nazywali nasz kościół sanktuarium, jednak dopiero podczas uroczystego ogłoszenia stanie się to faktem. Już dziś zapraszamy do duchowego przygotowania się do tego wydarzenia poprzez codzienną modlitwę i zaangażowanie. Z tej racji, za tydzień, po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na przygotowanie uroczystości.

* * *
Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.