Dziś już 5. niedziela Wielkiego Postu, dziękujemy za wspólne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, przed nami czas spowiedzi. Przypominamy, że w naszym kościele można skorzystać ze spowiedzi na początku każdej mszy świętej, dlatego nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni przed świętami.

Zapraszamy do modlitwy: od poniedziałku do soboty, w kościele, od godz. 900 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończyć się będzie o godz. 1800 wspólnym różańcem a następnie o godz. 1830 rozważana będzie droga krzyżowa; dziś gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawimy po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 1130.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, porządek mszy świętych w tym dniu jak w dni powszednie oraz dodatkowo o godz. 1000 i 1700; podczas mszy świętej o godz. 1900 będzie można będzie podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

Za tydzień, w Niedzielę Palmową, rozpoczniemy Wielki Tydzień Męki Pańskiej; podczas wszystkich mszy świętych poświęcać będziemy palmy, uroczyste poświęcenie palm, z procesją do kościoła rozpocznie się o godz. 1130 obok kościoła od strony ul. Narutowicza. W tym dniu gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawimy o godz. 1815.

Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny, którą możemy składać do skarbonek przy wyjściach z kościoła; ofiary składane przy krzyżu będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.