12 maj 2019 r.

1.  W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

Wtorek Święto św. Macieja, Apostoła

Środa – Wsp. Św. Małgorzaty z Kortony

Czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski

Piątek – Wsp. św. Paschalisa

Sobota – Wsp. św. Feliksa

2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu przypada piąty wtorek Nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 8.30 i 19.00.

4. Od dzisiaj w naszym mieście rozpoczyna się „Tydzień Modlitw o Powołania i za Powołanych”. W kolejne dni tygodnia w różnych kościołach miasta będą sprawowane w tej intencji Mszę św (informacje na plakatach). W naszej świątyni będziemy modlić się we środę 15 maja od godz. 18.30 na nabożeństwie majowym, nowennie do Matki Bożej Piotrkowskiej i Mszy św. zbiorowej.

5. Osoby zainteresowane życiem w naszym Zakonie św. Franciszka z Asyżu – w prowincji OO. Bernardynów, zapraszamy do kontaktu. Informacji udzielają współbracia z naszego klasztoru. Do zakonu mogą wstąpić mężczyźni, którzy są po maturze i chcieliby być kapłanami, ale można także być bratem zakonnym – w tym przypadku nie jest wymagana matura.

6. Ojcowie Jezuici i wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 14 maja o godz. 18.30 w kościele Jezuitów.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.