Drodzy Bracia i Siostry, którzy tak chętnie i licznie przychodzicie  zawsze na wszystkie uroczystości sprawowane w naszej bernardyńskiej świątyni w Piotrkowie Trybunalskim. W wyjątkowy sposób przeżywamy tegoroczny Wielki Post i w taki też niezwykły sposób będziemy przeżywać wszyscy Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Pandemia koronawirusa zamyka nam drzwi kościołów na wspólne przeżywanie tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, ale nie pozwólmy, aby zamknęła nasze SERCA i pozbawiła nas przeżywania Wielkiego Tygodnia i radości Niedzieli Zmartwychwstania.   

Z racji epidemii i wprowadzonych ograniczeń nie odbędzie się w tym roku Misterium Męki Pańskiej na ulicach naszego miasta.  Również z tego powodu liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty, będzie sprawowana przy właściwie pustej świątyni. Prosimy Was z całego serca, abyście włączyli się w te uroczystości w sposób duchowy. Pozostańcie w swoich domach wraz z całą rodziną na wspólnej modlitwie, gdyż nie będziemy mogli Was przyjąć w świątyni. Będzie stworzona okazja uczestnictwa w tych uroczystych chwilach poprzez transmisję internetową z naszego kościoła. W jaki sposób będzie się można połączyć poinformujemy na Facebook-u i stronie internetowej klasztoru w najbliższym czasie.

Godziny celebracji:

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 1900.

W Wielki Piątek – wieczorną Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.

W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1800W Wielką Sobotę nie święcimy pokarmów!!!

Spowiedź

      W naszym klasztorze będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przez cały ten tydzień. Będziemy spowiadać podczas wszystkich Mszy św. Oprócz tego będziemy także do waszej dyspozycji w ciągu dnia:

Od poniedziałku do soboty będziemy pełnić dyżury w konfesjonale w sali Oratorium w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.