1.  W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

Wtorek  –  Wsp. św. Filipa Neri

Piątek – Wsp. św. Urszuli Leduchowskiej

2. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 18.30. Tych którzy pozostają w domu, zachęcamy, aby odmawiać indywidualnie lub w gronie rodzinnym litanię loretańską.

3. W najbliższy piątek o godz. 7.50 czytanie wypominków, a o godz. 8.30 Msza św. wypominkowa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną w sposób uroczysty przyjęci do grona ministrantów dziewczęta i chłopcy, którzy od ponad roku przychodzą na zbiórki i służą przy ołtarzu. Jednocześnie zachęcamy chłopców i dziewczęta, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi, aby dołączyli do istniejącej przy naszym klasztorze grupy. Najbliższa zbiórka w sobotę o godz. 11.00 w sali Oratorium.

5. Już za tydzień w poniedziałek 1 czerwca będziemy świętować w naszym kościele Uroczystość Matki Bożej Piotrkowskiej. Pragniemy tak jak to było w poprzednich latach, złożyć jej hołd z róż. Zachęcamy wszystkich, którzy kochają Maryję do włączenia się i podarowania Jej róży. Z przyniesionych kwiatów w sobotę zostanie wykonana dekoracja ołtarza Matki Bożej. Prosimy, aby róże przynosić do zakrystii w piątek, a najpóźniej w sobotę rano. Być może ktoś nie będzie mógł w tych dniach przynieść róży, a chciałby się włączyć i mieć udział w udekorowaniu cudownego obrazu i ołtarza Pani Piotrkowskiej – takie osoby mogą złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Za zebrane ofiary dokupimy kwiatów.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.