Trwamy w nowennie przygotowującej nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy podczas nabożeństwa majowego.

Przypominamy, że w naszym kościele, od poniedziałku do soboty, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem, a następnie odprawiane jest nabożeństwo majowe.

We wtorek, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zachęcamy, aby do skarbonki św. Antoniego składać podziękowania i prośby, które odczytywane będą podczas wieczornego, wtorkowego nabożeństwa.

W piątek, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1500, razem z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa, modlić się będziemy o nawrócenie grzeszników.

Także w piątek, podczas wieczornej mszy świętej o godz. 1900, modlić się będziemy w int. o. Bernardyna, z okazji jego imienin.

Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny.

Już dziś zapraszamy na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, który w tym roku przypada 6 czerwca. W tym dniu, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1900 abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, ogłosi nasz kościół sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Od niepamiętnych czasów przybywający tu czciciele Matki Bożej nazywali nasz kościół sanktuarium, jednak dopiero podczas uroczystego ogłoszenia stanie się to faktem.

W dniach: od 21 do 31 lipca 2021 roku organizowana jest pielgrzymka do Włoch, szlakiem sanktuariów maryjnych oraz innych miejsc, które warto nawiedzić. Więcej informacji można uzyskać na plakatach.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.