Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny; jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, w tym dniu porządek mszy świętych jak w dni powszednie.

We wtorek, kolejny dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. Zachęcamy, aby do skarbonki św. Antoniego składać podziękowania i prośby, które odczytywane będą podczas wieczornego, wtorkowego nabożeństwa. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek, podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 830, modlić się będziemy za naszych zmarłych – kartki z wypominkami i ofiary można składać przy ołtarzu św. Franciszka.

Przypominamy, że w naszym kościele, od poniedziałku do soboty, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się o godz. 1800 wspólnym różańcem, a następnie odprawiane jest nabożeństwo majowe; ze spowiedzi możemy skorzystać na początku każdej mszy świętej.

Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii Wielkanocnej, do której zobowiązani jesteśmy przez przykazanie kościelne.

Tradycyjnie, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która w tym roku przypada 3 czerwca, weźmiemy udział w procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się mszą świętą o godz. 1000, a następnie przejdziemy ulicami: Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza, gdzie przy kościele zakończy się procesja. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie poszczególnych ołtarzy w porozumieniu z br. Zacheuszem oraz o wzięcie udziału w procesji niosąc baldachim, feretrony i sztandary; zapraszamy także orkiestrę, aby pomogła nam przeżyć naszą manifestację wiary.

Już za dwa tygodnie, w niedzielę, przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, w tym dniu podczas mszy świętej sprawowanej o godz. 1900 abp Grzegorz Ryś ogłosi nasz kościół sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej, z racji pandemii msza święta sprawowana będzie na placu obok kościoła (od strony ul. Narutowicza, która w tym czasie zostanie wyłączona z ruchu samochodów); zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach mieszkańców Piotrkowa i okolic oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Piotrkowskiej. Z racji przygotowań do odpustu, za tydzień, po mszach świętych zbierane będą ofiary na przygotowanie uroczystości odpustowej, także na kwiaty do dekoracji kościoła i ołtarza polowego.

W dniach: od 21 do 31 lipca 2021 roku organizowana jest pielgrzymka do Włoch, szlakiem sanktuariów maryjnych oraz innych miejsc, które warto nawiedzić. Więcej informacji można uzyskać na plakatach.

* * *

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie – w miarę możliwości – odpowiednich odległości między sobą; zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.