W dniu dzisiejszym, od wczesnych godzin rannych, dzwony obwieszczają wszystkim ludziom i całemu światu Zmartwychwstanie Pańskie.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę; od wtorku, przez całą oktawę Wielkanocy, nie będzie mszy świętej o godz. 700, natomiast w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwamy w nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia: o godz. 1500 odmawiamy koronkę i kolejne dni nowenny. Przypominamy, że w dni powszednie, o godz. 1830 gromadzimy się także na wspólnej modlitwie różańcowej. Należący do Żywego Różańca, mogą w zakrystii wymienić tajemnice różańcowe.

Wszystkim nawiedzającym nasz kościół przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa: zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja dłoni i zachowanie odpowiednich odległości między sobą, zachęcamy także do przyjmowania Komunii Świętej na dłoń.

 

Na zakończenie, dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami zechcieli przeżywać pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa oraz tym, którzy przyczynili się do owocnego przeżywania tych dni: Panom Włodzimierzowi i Mirosławowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu kościoła a także tym, którzy jak zwykle podzielili się z nami swoimi wypiekami i innymi darami na wielkanocny stół. W tym uroczystym dniu dziękujemy także wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają nas materialnie dokonując wpłat na konto bankowe klasztoru piotrkowskiego, dziękujemy za okazywaną nam dobroć i życzliwość. Wszystkim mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i okolic a także gościom, składamy nasze serdeczne życzenia: aby Chrystus Zmartwychwstały rozproszył ciemności zła i grzechu, niech w naszym życiu zmartwychwstanie dobro a radosne „Alleluja” niech rozbrzmiewa w naszych sercach.  Radosnego świętowania!

 

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.