ZA TWOJE SERCE PEŁNE ŁASKI, ZA BEZGRANICZNĄ MIŁOŚĆ, ŻE JESTEŚ ZAWSZE PRZY NAS BLISKO DZIĘKUJEMY CI MARYJO !!!

Cudowny obraz Matki Bożej Piotrkowskiej

Jak zawsze zachęcamy do wysyłania swoich próśb i podziękowań przez naszą Księgę Intencji, zostaną one wyczytane podczas nowenny do Pani Piotrkowskiej, po Mszach Świętych o godzinie 8:30 i 19:00, natomiast intencję Eucharystii do Pani Piotrkowskiej można złożyć w zakrystii przed godziną 19:00.

”Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2, 19).

Serce każdej matki może bardzo wiele powiedzieć o życiu jej dziecka. To serce jest skarbnicą wielu tajemnic. Jest ono zapisem wszystkich chwil z życia dziecka, zarówno tych pięknych, przepełnionych radością, jak i chwil smutku, a nawet cierpienia. Serce Maryi również jest taką skarbnicą. Maryja zachowuje w swoim sercu to wszystko, co dzieje się wokół Jezusa, Dziecięcia Narodzonego w Betlejem dla naszego zbawienia, dla zbawienia świata. Dla Kościoła, jak uczył Św. Jan Paweł II, Maryja jest szczególnym świadkiem lat dziecięcych Jezusa, Jego życia ukrytego w Nazarecie. Tylko serce Maryi zna tajemnice życia ukrytego tego Dziecięcia, któremu hołd oddają pasterze.

Zaglądając w serce Maryi, w którym rozważa Ona i zachowuje wszystkie sprawy, mamy prawo zapytać: czym tak naprawdę jest pokój i jak go budować na ziemi? To bardzo trudne zadanie. Pokój nie jest łatwo budować, kiedy tak wiele ludzkich serc jest zatwardziałych, kiedy wielcy tego świata myślą wciąż o nowych arsenałach broni, a nie o magazynach na chleb. Jak trudno jest budować pokój, kiedy tak wielu ludzi na świecie cierpi głód, zwłaszcza dzieci, kiedy wciąż łamane są prawa człowieka. Budowanie pokoju to także wielkie wyzwanie edukacyjne.

Jak bardzo w tym dziele potrzebna jest mądrość serca Maryi!

„Pokój jest owocem sprawiedliwości i skutkiem miłości. Pokój jest przede wszystkim darem Boga. (…) Pokój jednak nie jest tylko darem, który należy przyjąć, lecz jest także dziełem, które trzeba tworzyć. Abyśmy byli naprawdę wprowadzającymi pokój, musimy nauczyć się współczucia, solidarności, współpracy, braterstwa…”

przypominał nam Benedykt XVI Maryja, Matka Jezusa, Święta Boża Rodzicielka, rozważając w swoim sercu wszystkie wydarzenia dziejące się wokół Jezusa, uczy nas wrażliwości na wielkie sprawy Boże, uczy, jak otworzyć swoje serce na dar pokoju płynący od Dzieciątka Jezus. Nie wolno nam tego wielkiego daru zmarnować, trzeba całym życiem otworzyć się na ten dar, by zyskać pokój serca.

źródło: https://www.niedziela.pl/

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.