Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes, które przypada 11 lutego. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.

Dziś obchody tego dnia w naszym klasztorze odbyły się na uroczystej sumie o godzinie 11:30 pod przewodnictwem ks. bp Janusza Mastalskiego biskupa pomocniczego w Archidiecezji Krakowskiej, który modlił się podczas Eucharystii w intencji wszystkich chorych oraz wygłosił kazanie podkreślając w nim istotę cierpienia i choroby oraz prosił wiernych, aby wobec obecnej sytuacji na świecie, każdy był dla siebie dobry i wyrozumiały.

Bezpośrednio po Mszy Świętej odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu podczas, którego słowami litanii do Matki Bożej Piotrkowskiej wszyscy zebrani prosili o łaskę zdrowia dla siebie i bliskich oraz wszystkich dotkniętych wszelkim cierpieniem fizycznym. Następnie każdy otrzymał osobiste błogosławieństwo na sposób lourdski.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.