4 października po Mszy Świętej o godzinie 19:00 w naszym klasztorze odbędzie się nabożeństwo, które jest tylko raz w roku.

Wszystkie Trzy Rodziny Franciszkańskie na całym świecie, zgodnie z tradycją, w dzień odejścia do domu Ojca św. Franciszka gromadzą się na nabożeństwie zwanym „Transitus”, które upamiętnia śmierć Biedaczyny z Asyżu.

Jak wygląda to nabożeństwo wygląda?

Można zobaczyć na filmie z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dlatego zapraszamy, aby jak najpiękniej duchowo przeżyć „Transitus” trzymając w dłoniach zapalone świece, przypominając sobie ostatnie chwile życia św. Franciszka i dziękując za tego niezwykłego Świętego, który do końca ukochał Boga i wszystkie stworzenia, a nawet śmierć nazywał swoją siostrą, która prowadzi ludzi do Stwórcy i uczyć się od Niego takiej miłości.

„Transitus” wypada w szczególny dzień miesiąca, bo w pierwszy piątek. Dzięki takiemu zbiegowi dat w kalendarzu, mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.
Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła, ale również przypominamy o obietnicach Pana Jezusa przekazanej świętej Małgorzacie, aby jeszcze bardziej zachęcić do odprawienia dziewięciu pierwszych piątków.

Przystępującym przez dziewięć z rzędu pierwszych piątków miesiąca do Komunii Świętej dam łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski ani bez sakramentów świętych, a to Serce Moje stanie się dla nich ucieczką w godzinę śmierci

Pan Jezus do świętej Małgorzaty

Z tej racji możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w rozmównicy przy furcie klasztornej jest możliwa w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 17:00 oraz podczas każdej Mszy Świętej.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.