Przed nami przedostatni wtorek przed uroczystością świętego z Padwy.

Jak wielki jest to święty będziemy mogli usłyszeć podczas dzisiejszych kazań na mszach świętych o godzinach 8:30 i 19:00, ale również jak co tydzień, zapraszamy do kolejnej lektury cudu tego wielkiego patrona. Dziś we wtorek poprzedzający niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszamy do poznania Nowego Zesłania Ducha Świętego, które dotknęło św. Antoniego.

Nowe Zesłanie Ducha Świętego
Wiosną 1228 roku Antoni wybrał się do Rzymu do swego przełożonego generalnego, który prosił go o pomoc. W tym czasie był już znanym i cenionym kaznodzieją, a jego sława dotarła również do uszu papieża Grzegorza IX. Poproszono go więc o wygłoszenie nauki w obecności Ojca Świętego i kolegium kardynałów.
Pochodzili oni z różnych krajów i każdy z nich posługiwał się własnym językiem, greckim, łacińskim, francuskim, niemieckim, angielskim i innymi. Antoni, natchniony przez Ducha Świętego, wyjaśniał Słowo Boże z takim zapałem, mądrością i zdolnością, że wszyscy słuchacze, choć wywodzili się z różnych narodów, rozumieli jego słowa, tak jakby mówił w ich własnym języku. Wszyscy byli zdumieni. Wydawało się, że został odnowiony dawny cud Pięćdziesiątnicy, gdy za sprawą Ducha Świętego apostołowie przemawiali różnymi językami. Kardynałowie z podziwem mówili jeden do drugiego: „Czyż ten, który przemawia, nie jest Portugalczykiem? Jak więc słyszymy w jego mowie nasze własne języki?” Także sam papież zachwycony głębią jego słów, powiedział: „Rzeczywiście, ten jest arką Testamentu i biblioteką Pisma świętego”.

Komentarze zamknięte, ale trackbacks i пингбэков otwarte.